Svatební dort nesmí chybět ani na té nejjednodušší svatbě, bez něj by byla svatba jaksi ochuzena. Bez ohledu na roční období, téma svatby, finance snoubenců či počet svatebních hostů, svatební dort je hvězdnou stálicí, která nesmí být zapomenuta.

Jak vybrat ten správný svatební dort?

Jeho velikost či složitost souvisí jak s pojetím svatby samotné, vkusem nevěsty, výši finančních prostředků vložených do svatby a hlavně také počtem svatebních hostů. Každý z nich musí dostat jeden kousek a mělo by zbýt i na výslužku.

Výběru svatebního dortu byste měli věrnost zhruba tolik pozornosti, jako výběru svatebních šatů pro nevěstu, a proto jsme tu, abychom vám pomohli ho vybrat a také vyrobit. Dali jsme si záležet na tom, abychom vytvořili nabídku, která je plně přizpůsobitelná, takže můžete pro svůj velký den dostat přesně to, co chcete. A pokud se vám nelíbí představa tradičního svatebního dortu, máme pro vás řešení – děláme také svatební cupcaky!

Svatební dort od Petry svět bude téměř uměleckým dílem – a bude chutnat ještě lépe, než vypadá. A co se týče kvality, s tím si hlavu nelámeme: na naše dorty a zákusky používáme jen ty nejčerstvější suroviny, takže se nemusíte bát, že byste ve svůj výjimečný den dostali méně než čerstvý výrobek. Víme, že lidé někdy podceňují, jak důležité je mít na své akci skvělý dezert – proto je naše nabídka tak důležitá: když máte na akci skvělý dezert, vaši hosté budou moc rádi! Díky němu se cítí šťastní a nadšení z toho, kde jsou; spojuje všechny při oslavě toho, co se děje (ať už je to svatba, nebo jen další večírek).
Svatební zvyky a pověry

Svatební dort je symbolem plodnosti. Říká se, že kdo bude mít při krájení dortu ruku nahoře, ten bude mít v manželství navrch. Aby manželství vydrželo, musí nevěsta i ženich ochutnat svatební dort. Aby neměla nevěsta uplakané děti a nouzi v manželství, nesmí péct ani jinak pomáhat s pečením svatebních koláčů, dortu a cukroví.

Kdy se krájí svatební dort?

Po posledním jídelním chodu jsou hosté podle přání obslouženi kávou a nevěsta se začíná věnovat krájení dortu. Při prvním zakrojení dortu krájí nevěsta s ženichem dort rukou společnou. První zakrojený kousek nabídne ženich nevěstě a nevěsta mu to vzápětí oplácí. Další kousek servíruje nevěsta v tomto pořadí.

Jak se krájí svatební dort?

Ke krájení dortu použijte vždy suchý, horký a dlouhý nůž. Pokud nemáme dostatečně dlouhý nůž na dort, neprokrajujte dort celý, ale jen do středu a krájejte ho po klíncích. Vždy ale musí být nůž namočený v horké vodě a osušený, aby se dort nemáčel. Když prokrajujeme, netlačíme, ale necháme pracovat nůž.

Svatební dorty od cukrárny Petry svět